Toptan Kristal Kaya Tuzu Öğütülmüş 500 G x 14 Adet
Toptan Kristal Kaya Tuzu Öğütülmüş 500 G x 14 Adet

SAYGIN Rafine Edilmemiş Doğal Kristal Kaya Tuzu Öğütülmüş 500 Gr x 14 Adet

Marka : SAYGIN
İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : ₺595,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺499,90(KDV Dahil)

Saygın Kaya Tuzu, İç Anadolu Bölgesi’ndeki tuz ocaklarından özenle çıkartılmaktadır. Tuz ocaklarından çıkartılan kaya tuzu, öğütülerek sofralık-öğütülmüş kaya tuzu haline getirilir.

ADET :

Her Tuz Doğal Kaya Tuzu Değildir!

 

Saygın Tesislerinde üretilen tuz katkısız, iyot ilave edilmemiş, rafine edilmemiş doğal kaya tuzudur.

Kaya tuzunun içeriği mineraller yönünden zengindir.

İnsan vücudunda 92 element ve mineral bulunmaktadır, kaya tuzunun içeriğinde bu element ve minerallerin 84 tanesi bulunmaktadır.

Rafine edilmiş tuzlar, rafine işlemi esnasında yüksek sıcaklıklara maruz kalması sebebiyle kimyasal yapıları bozulur ve değerli minerallerini kaybeder.

Saygın Öğütülmüş Kaya Tuzunu; yemeklik kaya tuzu, turşuluk kaya tuzu olarak sofralarınızda gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

 

Kaya tuzu, en saf ve işlenmemiş tuz çeşidi olarak yeraltından çıkarılır. Özellikle Çankırı Kaya Tuzu, doğal kristal yapıya sahip, rafine edilmemiş ve %100 doğal bir üründür. Milyonlarca yıl önce Anadolu'da oluşmuş bu kaya tuzu, Çankırı ve Yozgat bölgesindeki tuz mağaralarından elde edilir. Bu tuz, ince kristallerden oluşur ve yemeklerden tuzlama işlemine kadar birçok farklı kullanım için uygundur. Ayrıca, içerisinde 80'den fazla doğal mineral bulunması ve bu minerallerin homojen bir şekilde dağılmış olması, bu kaya tuzunu diğer tuz türlerinden ayıran önemli özelliklerindendir. Kaya tuzu, tuz türleri arasında en doğal ve sağlıklı seçeneklerden biridir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR